4.9 / 5
37 reviews
Dunweg Uitvaartzorg
- Op Google Maps
4 maanden geleden
Ruim een week geleden is mijn vader komen te overlijden en hebben we de uitvaart door Dunweg laten regelen, deels door Natascha en deels door Monique. Ik wist eigenlijk niet in hoeverre het goed regelen van een uitvaart bijdraagt aan het verwerkingsproces en hierbij hebben ze ons ontzettend goed begeleid. Natascha is wat minder formeel wat heel erg prettig was, omdat je hierdoor juist echt contact krijgt van mens tot mens en niet van betaalde klant tot uitvaart medewerker. Wij voelden ons gezien (als mens), ze dacht mee, gaf met haar menselijke benadering lichtheid en warmte aan de confronterende gesprekken over de uitvaart en was erg betrokken. Hierdoor werden we na deze gesprekken niet achtergelaten met een ontzettend zwaar gevoel. Monique heeft het uiteindelijk overgenomen en ook zij heeft het erg prettig gedaan. Zij dacht goed met ons mee, en haar kalmte en rust waren erg prettig. De uitvaart zelf was prachtig geregeld. De afscheidsceremonie liep wat uit maar desondanks gaf Monique ons geen opgejaagd gevoel. Ik heb ook van te voren aangegeven niet bij de borrel na de afscheidsceremonie te willen zijn en hiervoor was door Monique een familiekamer geregeld waarin ik die tijd kon overbruggen. Monique is meerdere keren langs geweest om te vragen of alles goed ging en om wat drinken/eten te brengen. Hoewel afscheid nemen en een uitvaart regelen nooit fijn is en altijd pijn doet, had dit niet beter, prettiger en mooier geregeld kunnen worden. Zij hebben dit proces zo aangenaam mogelijk voor ons gemaakt en na de uitvaart verlieten wij alle drie het crematorium met een 'het is goed zo' - gevoel.

WEETJE? Mijn vader was verzekerd bij de DELA, achteraf bleek dat hij moest bijbetalen. Klopt dat wel?

Dat is een hele terechte vraag – en eentje die veel mensen stellen. Het antwoord is: ja, dat kan kloppen, ook als iemand verzekerd was bij DELA of een andere uitvaartverzekeraar. Er zijn verschillende soorten uitvaartverzekeringen, en elk type dekt andere kosten:

Natura-uitvaartverzekering (de meest voorkomende bij DELA en Monuta)
Dit is een dienstenpakket (zoals vervoer, opbaren, crematie of begrafenis, rouwkaarten, etc.). Het pakket is niet onbeperkt – er zit een maximum aan (vaak ca. € 4.000 – € 6.000 aan waarde). Alles wat buiten dit pakket valt of wat luxer is dan standaard (bijvoorbeeld een duurdere kist, langere plechtigheid, extra volgauto’s, uitgebreide catering of een begrafenis in plaats van crematie) moet worden bijbetaald.
Ook is er vaak een voorkeurslocatie bepaald door de verzekeraar. Dat kan in een andere plaats of stad zijn dan jouw woonplaats. Daarnaast kun je niet je eigen uitvaartondernemer kiezen.

Kapitaalverzekering
Hierbij keert de verzekeraar een vast geldbedrag uit aan de nabestaanden. Zij kunnen deze bedragen zelf besteden. Er is meer keuzevrijheid voor locatie en of de uitvaartverzorger.

(Dit artikel is geplaatst in HCnieuws, 11 juni 2025)

Onze overige vestigingen